Radykalne wybaczanie

Radykalne Wybaczanie (metoda Colina Tippinga) pozwala nam uwolnić się od tego co nam przeszkadza i nas ogranicza z poziomu duchowego (Inteligencji Duchowej). Wg założeń Radykalnego Wybaczania doświadczamy ludzkiego życia i właśnie na poziomie duchowym dokonuje się w nas zmiana, która pozwala uzdrowić to co w naszym życiu nas dotyka, sprawia ból, powoduje lęk czy ogranicza w osiąganiu naszych celów. Przychodzimy bowiem na świat z różnymi wzorcami, misjami by uczyć się i przeżywać różnego rodzaju doświadczenia. Te doświadczenia – czasem ciężkie i bolesne – są dla nas „lekcją”, która była nam potrzebna (nawet jeśli do końca nie rozumiemy jeszcze po co) a osoby które niejako były naszym katem czy oprawcą są naszymi nauczycielami.
To co odróżnia Radykalne Wybaczanie od innych metod to po pierwsze spojrzenie na sytuacje i osoby z duchowego punktu widzenia a następnie zrozumienie, że to czego doświadczyliśmy było dokładnie tym czego potrzebowaliśmy (nawet nie rozumiejąc dlaczego i po co) a zatem de facto nie musimy niczego „wybaczać” w tradycyjnym znaczeniu tego słowa. To kim byliśmy, jesteśmy i będziemy, jak także to co się wydarzyło, jest i będzie się działo samo w sobie było, jest i będzie doskonałe. To czy postrzegamy siebie lub nasze życie jako szczęśliwych lub nie, zależy od nas samych i naszej oceny potencjałów, zdolności które posiadamy lub które nabyliśmy. Dzięki relacjom z innymi ludźmi i różnym sytuacjom rozwijamy się i uczymy, otaczający nas ludzie odzwierciedlają nasze błędy i projekcje (często to co nas drażni u innych , nie chcemy sobie uświadomić u siebie), a także pomagają nam w uzdrowieniu, uzmysławiając nam nasze stłumione przekonania. Zgodnie z prawem rezonansu, przyciągamy ludzi i sytuacje, które ukazują nam nasze problemy,byśmy mogli się od nich uwolnić.
W idei Radykalnego Wybaczania ważna jest chęć, nie od razu jesteśmy gotowi zmierzyć się z dręczącymi nas problemami. Większość osób potrzebuje czasu i kilku spotkań by uwolnić emocje, oczyścić umysł. Jednak już samo wyrażenie chęci do poddania się terapii (skorzystania z metody Radykalnego Wybaczania), nawet jeśli nie jest się gotowym by wybaczyć coś sobie lub komuś, jest czynnikiem wyzwalającym i uwalniającym .
W tradycyjnym procesie wybaczania zawsze zakłada, że zdarzyło się coś złego, że ktoś komuś wyrządził krzywdę, stał się oprawcą lub ofiarą. Radykalne Wybaczanie opiera się na zasadzie, że darowania win nie można wymusić. Trzeba chcieć wybaczyć i powierzyć sytuację Wyższej Sile (Inteligencji Duchowej), która nie jest związana z żadnym światopoglądem religijnym. Żaden rodzaj wybaczania nie następuje dzięki wysiłkom, ale dzięki gotowości do tego przeżycia.
Co ważne i należy to podkreślić- Radykalne Wybaczanie nie uwalnia nas od odpowiedzialności za nasze czyny czy myśli. Jesteśmy istotami przeżywającymi ludzki los w świecie, którym rządzą zarówno prawa fizyczne, jak i te stworzone przez człowieka, i odpowiadamy za wszystkie swoje działania. Zatem gdy stwarzamy okoliczności krzywdzące inne istoty, musimy zaakceptować fakt, że na poziomie materialnym (fizycznym) takie postępki mają konsekwencje. Z punktu widzenia Radykalnego Wybaczania można powiedzieć, że wszystkie strony zaangażowane w daną sytuację paradoksalnie dostają to, czego potrzebują. Jednak prawdą jest również to, że musimy ponieść konsekwencje swoich czynów  jak np. więzienie, grzywna, zawstydzenie lub potępienie. To są elementy procesu naszej nauki.
W terapii Radykalnego Wybaczania zaczynamy od opowiedzenia swojej historii-tak jak to czujemy, czuliśmy czy jak to widzimy -stawiając się na pozycji pokrzywdzonego, ofiary którą się czujemy a następnie wyrażamy emocje, uczucia związane z daną historią, wydarzeniem, osobą. Kolejnym krokiem jest spojrzenie jeszcze raz na daną historię z duchowego punktu widzenia i przetransformowanie jej. Jeszcze raz podkreślam- w Radykalnym Wybaczaniu wyrażamy gotowość do wybaczenia , nawet jeśli nie wybaczamy w momencie terapii, nie czujemy się na to gotowi-sam akt woli i chęć podjęcia procesu uzdrowienia, wyrażenia „chęci” jest zapalnikiem do zmian w naszym życiu. Radykalne Wybaczanie jest kluczowe w uzdrawianiu chorób poprzez tzw. Totalną Biologię , czyli uzdrawianie chorób poprzez odnalezienie ich przyczyny emocjonalnej, która je wywołała.

Najkrócej mówiąc podczas spotkania osobistego ustalam wraz z klientem czego on potrzebuje. Klient wypełnia arkusz, który pomoże mu pracować w późniejszym czasie z osobami i wydarzeniami, które chce uzdrowić (chce zmienić). Następnie pod moją kontrolą przeprowadzam sesję zwaną 7 KROKÓW WYBACZANIA, podczas której klient zmienia swój punkt widzenia na daną sprawę czy osobę i uwalnia blokujące go emocje i odczucia. Oprócz tego klient dostaje wytyczne jak pracować samemu.

Colin Tipping stworzył kilka narzędzi do samodzielnej pracy z Radykalnym Wybaczaniem:
– arkusz wybaczania do wypełnienia plus dodatkowe arkusze do pracy
– 3 listy
– 4 kroki wybaczania
– oddech SATORI
– 13 kroków wybaczania (płyta CD)

W procesie wykonujemy RW komuś i sobie, w późniejszym etapie pracujemy nad wybaczaniem sobie i samoakceptacją (patrzymy na siebie z pozycji ofiary lub kata). RW nadaje się doskonale do zmiany przekonań co do własnej cielesności jak i kwestii finansowych. Jest to długofalowy proces, jednak przy chęci osiągnięcia szybszych efektów polecam metodę Holistic Scanning .
Colin Tipping opracował również metodę Radykalnej Manifestacji Marzeń . Jest to proces tworzenia takiego życia, jakie pragniemy, jeśli zaufamy że jesteśmy przyczyną, nie skutkiem i otworzymy się na myślenie o Wszechświecie, jako o źródle nieograniczonej obfitości. Zalecane dopiero po przepracowaniu Radykalnego Wybaczenia, Samowybaczenia i Samooakceptacji

Totalna Biologia

Radykalne Wybaczanie jest kluczowe w uzdrawianiu chorób poprzez tzw. Totalną Biologię, czyli uzdrawianie chorób poprzez świadomość – odnalezienie ich przyczyny emocjonalnej, która je wywołała.

Choroba w ciele zawsze związana jest z jakimś nieuświadomionym konfliktem psychologicznym, który wywołując nieustannie podświadomie trudne emocje, programuje chorobę bądź dolegliwości. Docierając do sedna przebytego konfliktu, możemy odprogramować chorobę w ciele. W ten sposób wiele chorób, które kiedyś uznano za nieuleczalne – teraz są uleczalne. Korzystam z wiedzy Totalnej Biologii analizując podłoże zaburzeń fizycznych i emocjonalnych i usuwam je korzystając z metody Radykalnego Wybaczania.

Konsultacja poprzez TB jest możliwa wyłącznie po wcześniejszym wypełnieniu i przesłaniu arkusza konsultacji, minimum 3 dni przed planowaną rozmową/terapią.

zobacz arkusz konsulacji: