Reiki

Wiedza na temat Reiki została odkryta na nowo przez dr Mikao Usui, który opracował zasady nauczania, przekazywania i przyjmowania tej energii w celu uzdrawiania fizycznego i duchowego. Od tego momentu przyjmuje się że jest to energia i metoda naturalnego uzdrawiania, która charakteryzuje się tym, że jest wykonywana w skupieniu i otacza miłością drugiego człowieka. Jej założeniem jest likwidowanie przyczyn powstawania chorób, czy też problemów oraz pobudzanie organizmów żywych do samoregeneracji. Tym samym samoleczenia, gdyż w metodzie Reiki zakłada się, że choroba czy też ogólnie jakieś problemy w życiu są wynikiem braku swobodnego przepływu Uniwersalnej Energii Życia przez organizm.

Aby odzyskać zdrowie i dobre samopoczucie należy więc ten przypływ przywrócić. Nie oznacza to jednak, że każdy pacjent zostanie „uzdrowiony”. Jeżeli pacjent nie chce rzeczywistego uzdrowienia, to energia Reiki nie będzie przynosić spektakularnych rezultatów, choć i tak zadziała ona dla najwyższego dobra odbiorcy. Nadmienię również, że Reiki wpływając na pobudzanie energii komórek nie zadziała, jeżeli komórki te są już obumarłe i nie są w stanie same się zregenerować, co często dzieje się np. w zaawansowanym stadium nowotworów. W takich przypadkach Reiki najczęściej przedłuża życie dając organizmowi czas na zamknięcie spraw i przygotowanie się mentalne do procesów w nim zachodzących.


Należy bardzo mocno podkreślić, że Reiki działa ZAWSZE dla najwyższego dobra wszystkich istot, uzdrawia choroby duszy, umysłu i ciała, a także wspiera i chroni materię żywą jak i nieożywioną, oczyszcza i energetyzuje . Doskonale ochrania materię ożywioną i nieożywioną,wspiera bieg przyszłych zdarzeń.Może ją przyjmować każdy i jako jedyna z metod energoterapeutycznych jest bezpieczna zarówno dla osoby odbierającej Reiki jak i ją przekazującej. Da to, czego każdy potrzebuje, a nie to co wydaje nam się , że potrzebujemy – stąd ostateczny rezultat może być zaskakujący. Uczulam jednak , że niekoniecznie należy spodziewać się natychmiastowych rezultatów . Oczywiście poprawa zdrowia czy samopoczucia może być odczuwalna zaraz po zabiegu podobnie jak efekty oczyszczania sytuacji. Z reguły jednak potrzeba kilku lub kilkunastu tygodni by efekt działania zabiegu się umocnił . Wrażenia z odbioru zabiegu Reiki są indywidualne , zdarza się bowiem że po przekazie Reiki odczuwa się nasilenie objawów jakiejś dolegliwości czy też zachowań. Jest to spowodowane procesem uzupełniania energii  a co za tym idzie oczyszczaniem , zatem zanim w pełni Reiki zadziała musi najpierw pozbyć się przyczyn dolegliwości .

Uniwersalna Energia
%d blogerów lubi to: